18 Kasım 2013 Pazartesi

Zeynep'in Tatili ve Okulum Okuma Anlama Etkinliği

Zeynep’in Tatili
Bir gün Zeynep ve ailesi köydeki dedesi ve ninesini ziyarete gitmeye karar vermişler. Arabaya bindikleri gibi yola koyulmuşlar. Zeynep çok mutluymuş. Dedesini ve ninesini çok seviyormuş.
Köye geldikleri zaman ne görsün, her yer rengârenk çiçeklerle bezenmiş. Hemen arabadan inip eve doğru koşmuş. Ninesi ve dedesi Zeynep’i görünce çok sevinmişler. Onlar da torunlarını çok özlemiş. Evin bahçesinde koyunlar varmış. Zeynep koyunlarla oynamayı da ihmal etmemiş. Zeynep’in köyde arkadaşı varmış. Adı ise Leyla’ymış. Hemen Leyla’ya seslenmiş. Zeynep’in sesini duyan Leyla çok sevinmiş. Koşarak arkadaşının yanına gelmişler. İlk önce iki arkadaş sarılıp hasbıhal ettikten sonra oyun oynamaya başlamışlar. Oyun oynadıkça günler geçmiş. Günler geçtikçe oyun oynamışlar. Köyün bütün güzelliklerini görmüşler arkadaşı Leyla ile.
Artık ayrılık zamanı gelmiş. Zeynep hiç gitmek istemese de okul açılacağı vakit gelmiş. Gitmek zorundaymış. Ama bir yandan da mutlu oluyormuş okul açıldığı için. Çok güzel bir yaz geçirmiş Zeynep.
Ayçanur OKUR 


OKULUM
Okulda kural olmalı,
Yere çöp atılmamalı.
Sınıfta koşulmamalı,
Okulda kural olmalı.

Eğer okulda kural olmazsa,
Arkadaşlarımız yaralanır. 
Eğer sınıfta kural olmazsa
Düzensiz bir sınıf olur.

Afra ÖRÜN

3 yorum:

  1. ben 6.sınıf dedim ama 1.sınıf &2.3.sınıflar of hemen düzeltin çabuk...:( :/:O

    YanıtlaSil
  2. çabuk onu düzeltin benim adım kağan ..:)

    YanıtlaSil
  3. teşekkürler düzeltin ...

    YanıtlaSil