2 Ocak 2012 Pazartesi

Yeni Yıla Fit Girmenin 7 Sırrı

Yeni Yıla Fit Girmenin 7 Sırrı


İngiliz The Sun gazetesi, uzmanlarla yaptığı görüşmeler sonrasında, kısa sürede nasıl kilo verileceğini yazdı. Kısa sürede kilo verip ideal forma kavuşmanın tüketilen gıdalarla değil, beslenme şekliyle alakalı olduğunu belirten Amanda Ursell “10 günlük bir süre içinde düz bir karın için, yiyip içtikleriniz önemli değil. Onları nasıl tükettiğiniz önemlidir” dedi.


İşte hızlı kilo vermenin 7 yöntemi:

1- Yavaş yiyin: Oturup, sakince yemek yiyin. Ağzınız kapalı olsun, yediğiniz besinin tadını çıkarın. Böylelikle sakinleşirsiniz. Daha çok çiğnemek, daha az yemeye yönlendirir. Bir besini 40 defa çiğnerken, tüketilen besin oranı azalıyor. 12 kalori daha az vücuda giriyor. Yemek yerken ağız kapatmak, daha az havanın mideye girip sıkışmasını engeller.

2- Su için: Gazlı içecekler ve maden suyu yerine, içme suyu tüketin. Böylelikle vücudunuza fazladan gaz girmemiş olur.

3- Tatlandırıcı-dan uzak durun: Sorbitol, manntiol ve laktitol gibi sindirimi zorlaştıran maddelerden yapılan tatlandırıcılar kolonlarda gaz üretimine neden olur.

4- Nişasta yemeyin: Makarna, ekmek, waffle ve patates salatasındaki nişastalar mide tarafından tamamen sindirilemiyor. Bazı maddeler kolondaki bakteriler tarafından kullanılarak gaz üretimine neden oluyor.

5- Lahana yemeyin: Lahana, soğan ve pancar şişkinliğe sebep olabilir.

6- Prebiyotik yoğurt: Şişkinliği azaltan bakterilere sahip prebiyotik yoğurtlar göbeği azaltır. Bu bakteriler kolonlardaki kiri vücuttan atar.

7- Tuzu azaltın: Günde 3 gramdan az tuz tüketmek vücuttaki suyun atılmasını hızlandırır.


Kaynak : Gazete Vatan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder