13 Ağustos 2011 Cumartesi

Boğa Burcu (21 Nisan - 20 Mayıs)

Boğa Burcu (21 Nisan - 20 Mayıs)

Elementi: Toprak
Unsuru: Sabit
Niteliği: Kadın
Yöneticisi: Venüs
Doğal evi: 2. ev
Şifre: Değişmezlik, kararlılık
Uluslararası ismi: TAURUS
Hayvan Sembolü : Kunduz
Bitki Sembolü : Kamas çiçeği
Uğurlu taşları: Zümrüt, Yeşim, Kuvars, Turkuvaz , Lapis Lazuli

Uğurlu sayısı: 6
Uğurlu rengi: Açık mavi, koyu yeşil ve yumuşak yeşil
Uğurlu günü: Cuma
Uğurlu metali: Bakır
Uğurlu hayvanları: Boğa
Uğurlu kuşları: Kumru, serçe ve kuğudur.
Uğurlu çiçekleri: Mor menekşe, yüksük otu
Pozitif özellikleri: Pratiklik, güvenilirlik, mesleğe uyum göstermek, tahammül gücü, güçlü değer yargıları, sanat ilgileri, kararlılık, kuvvetli arzular, sıcak kalplilik, sadakat.
Negatif özellikleri : Tembellik, kendine düşkünlük, sıkıcılık, statik fikirler, esneklik eksikliği, orijinalite eksikliği, oburluk, inatçılık, alınganlık; marazi ve musallat olucu huy ve alışkanlıklar.
Boğa'lar hedefleri doğrultusunda ilerlerken, tüm dikkatlerini toplayabilme yeteneklerinin yanında maddecilikleri ile tanınırlar. SAHİP olma onların yaşam gerçekleridir.

Genel Özellikleri:
Bireysel ilişkiler konusunda son derece güvenilir olan Boğa'lar, insanlara yardım etmekten hoşlanırlar.Sorun büyük yada küçük umursamadan size ellerinden geldiğince yardım ederler.Yaşamları boyunca güven ararlar ve bu yüzden kendilerini kolay kolay riske atmazlar. Amaçladıkları işler konusunda gösterdikleri sabır, bazen diğer kişileri çatlatacak boyutlarda olabilir.

Bütün bunlara rağmen çevresi tarafından aranılan, sıcakkanlı insanlardır. Sürekli somut konularla uğraşmayı severler, doğada bulunan olaylardan örneklemelerle işlerini başarılı bir şekilde yürütürler.

Bu yüzden ruhsal olarak da doyumlu kişilerdir. Olayları organize ederlerken rahatlıklarını gözetirler ve kendilerinin zevklerine uygun olmasına önem verirler. Yaşamdaki isteklerini elde ettikleri zaman, hiçbir koşul onları başka yönlere çekemez. Parayı rahata ulaşmak için bir araç olarak görürler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder