17 Ağustos 2011 Çarşamba

57. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti


57. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti


Türkiye Cumhuriyeti 57. Hükümeti, 5. Ecevit Hükümeti 
(28 Mayıs 1999 - 18 Kasım 2002)




İsim
Görev
Bülent Ecevit
Başbakan
Devlet Bahçeli
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Cumhur Ersümer
Enerji Bakanı ve Başbakan Yardımcısı (29 Haziran 1999-12 Temmuz 2000)
Mesut Yılmaz
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı (12 Temmuz 2000-18 Kasım 2002)
Hüsamettin Özkan
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı (28 Mayıs 1999-8 Temmuz 2002)
Şükrü Sina Gürel
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı (9 Temmuz 2002-18 Kasım 2002)
Mehmet Keçeciler
Devlet Bakanı
Hikmet Uluğbay
Devlet Bakanı (28 Mayıs 1999-21 Temmuz 1999)
Recep Önal
Devlet Bakanı (22 Temmuz 1999-9 Temmuz 2002)
Tayfun İçli
Devlet Bakanı (9 Temmuz 2002-18 Kasım 2002)
Tunca Toskay
Devlet Bakanı
Yüksel Yalova
Devlet Bakanı (28 Mayıs 1999-31 Mayıs 2001)
Sadettin Tantan
Devlet Bakanı (5 Haziran 2001-6 Haziran 2001)
Nejat Arseven
Devlet Bakanı (8 Ağustos 2001-7 Ağustos 2002)
Ali Doğan
Devlet Bakanı (7 Ağustos 2002-18 Kasım 2002)
Şükrü Sina Gürel
Devlet Bakanı (28 Mayıs 1999-9 Temmuz 2002)
Zeki Sezer
Devlet Bakanı (9 Temmuz 2002-18 Kasım 2002)
Sadi Somuncuoğlu
Devlet Bakanı (28 Mayıs 1999-8 Mayıs 2000)
Faruk Bal
Devlet Bakanı (22 Mayıs 2000-18 Kasım 2002)
Rüştü Kazım Yücelen
Devlet Bakanı (28 Mayıs 1999-5 Haziran 2001)
Yılmaz Karakoyunlu
Devlet Bakanı (5 Haziran 2001-18 Kasım 2002)
Mustafa Yılmaz
Devlet Bakanı (28 Mayıs 1999-10 Temmuz 2002)
Mehmet Kocabatmaz
Devlet Bakanı (10 Temmuz 2002-18 Kasım 2002)
Ramazan Mirzaoğlu
Devlet Bakanı
Edip Safder Gaydalı
Devlet Bakanı (28 Mayıs 1999-10 Eylül 2002)
Mehmet Salih Yıldırım
Devlet Bakanı (12 Eylül 2002-18 Kasım 2002)
Hasan Gemici
Devlet Bakanı (28 Mayıs 1999-10 Temmuz 2002)
Melda Bayer
Devlet Bakanı (10 Temmuz 2002-18 Kasım 2002)
Şuayip Üşenmez
Devlet Bakanı
Mehmet Ali İrtemçelik
Devlet Bakanı (28 Mayıs 1999-6 Mayıs 2000)
Fikret Ünlü
Devlet Bakanı (28 Mayıs 1999-24 Ağustos 2002)
Erdoğan Toprak
Devlet Bakanı (24 Ağustos 2002-18 Kasım 2002)
Abdulhaluk Mehmet Çay
Devlet Bakanı (28 Mayıs 1999-24 Aralık 2001)
Reşat Doğru
Devlet Bakanı (7 Ocak 2002-18 Kasım 2002)
Kemal Derviş
Devlet Bakanı (2 Mart 2001-10 Ağustos 2002)
Masum Türker
Devlet Bakanı (10 Ağustos 2002-18 Kasım 2002)
Tayyibe Gülek
Devlet Bakanı (12 Temmuz 2002-18 Kasım 2002)
Hikmet Sami Türk
Adalet Bakanı (28 Mayıs 1999-5 Ağustos 2002)
Aysel Çelikel
Adalet Bakanı (5 Ağustos 2002-18 Kasım 2002)
Sabahattin Çakmakoğlu
Milli Savunma Bakanı
Sadettin Tantan
İçişleri Bakanı (28 Mayıs 1999-5 Haziran 2001)
Rüştü Kazım Yücelen
İçişleri Bakanı (5 Haziran 2001-5 Ağustos 2002)
Muzaffer Ecemiş
İçişleri Bakanı (5 Ağustos 2002-18 Kasım 2002)
İsmail Cem
Dışişleri Bakanı (28 Mayıs 1999-11 Temmuz 2002)
Şükrü Sina Gürel
Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı (12 Temmuz 2002-18 Kasım 2002)
Sümer Oral
Maliye Bakanı
Metin Bostancıoğlu
Milli Eğitim Bakanı (28 Mayıs 1999-9 Temmuz 2002)
Necdet Tekin
Milli Eğitim Bakanı (10 Temmuz 2002-18 Kasım 2002)
Koray Aydın
Bayındırlık ve İskan Bakanı (28 Mayıs 1999-5 Eylül 2001)
Abdülkadir Akcan
Bayındırlık ve İskan Bakanı (19 Eylül 2001-18 Kasım 2002)
Sağlık Bakanı
Cumhur Ersümer
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı (28 Mayıs 1999-28 Haziran 1999/12 Temmuz 2000-27 Nisan 2001)
Zeki Çakan
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı (8 Mayıs 2001-18 Kasım 2002)
Enis Öksüz
Ulaştırma Bakanı (28 Mayıs 1999-17 Temmuz 2001)
Oktay Vural
Ulaştırma Bakanı (30 Temmuz 2001-5 Ağustos 2002)
Naci Kınacıoğlu
Ulaştırma Bakanı (5 Ağustos 2002-18 Kasım 2002)
Hüsnü Yusuf Gökalp
Tarım ve Köyişleri Bakanı
Yaşar Okuyan
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı (28 Mayıs 1999-7 Ağustos 2002)
Nejat Arseven
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı (7 Ağustos 2002-18 Kasım 2002)
Ahmet Kenan Tanrıkulu
Sanayi ve Ticaret Bakanı
İstemihan Talay
Kültür Bakanı (28 Mayıs 1999-9 Temmuz 2002)
Suat Çağlayan
Kültür Bakanı (9 Temmuz 2002-18 Kasım 2002)
Erkan Mumcu
Turizm Bakanı (28 Mayıs 1999-8 Ağustos 2001)
Mustafa Taşar
Turizm Bakanı (8 Ağustos 2001-18 Kasım 2002)
Nami Çağan
Orman Bakanı
Fevzi Aytekin
Çevre Bakanı




Hiç yorum yok:

Yorum Gönder