17 Ağustos 2011 Çarşamba

52. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti


52. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti


Türkiye Cumhuriyeti 52. Hükümeti, III. Tansu Çiller Hükümeti (30 Ekim 1995-6 Mart 1996).




İsim
Görev
Tansu Çiller
Başbakan
Deniz Baykal
Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Cavit Çağlar
Devlet Bakanı
Ali Dinçer
Devlet Bakanı
Adnan Ekmen
Devlet Bakanı
Mehmet Sevigen
Devlet Bakanı
Mehmet Alp
Devlet Bakanı
Mehmet Selim Ensarioğlu
Devlet Bakanı
Ayvaz Gökdemir
Devlet Bakanı
Ömer Barutçu
Devlet Bakanı
Işılay Saygın
Devlet Bakanı (30 Ekim 1995-23 Şubat 1996)
Abdülkadir Ateş
Devlet Bakanı
Ali Münif İslamoğlu
Devlet Bakanı
Coşkun Kırca
Devlet Bakanı (30 Ekim 1995-6 Şubat 1996)
Bekir Sami Daçe
Devlet Bakanı
Aykon Doğan
Devlet Bakanı
Necmettin Cevheri
Devlet Bakanı
Bekir Sami Daçe
Adalet Bakanı (30 Ekim 1995-31 Ekim 1995)
Firuz Çilingiroğlu
Adalet Bakanı (31 Ekim 1995-6 Mart 1996)
Vefa Tanır
Milli Savunma Bakanı
Nahit Menteşe
İçişleri Bakanı (30 Ekim 1995-31 Ekim 1995)
Teoman Ünüsan
İçişleri Bakanı (31 Ekim 1995-6 Mart 1996)
İsmet Attila
Maliye Bakanı
Turhan Tayan
Milli Eğitim Bakanı
Adnan Keskin
Bayındırlık ve İskan Bakanı
Doğan Baran
Sağlık Bakanı
Ali Şevki Erek
Ulaştırma Bakanı (30 Ekim 1995-31 Ekim 1995)
Oğuz Tezmen
Ulaştırma Bakanı (31 Ekim 1995-6 Mart 1996)
Nafiz Kurt
Tarım ve Köyişleri Bakanı
Mustafa Kul
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Fuat Çay
Sanayi ve Ticaret Bakanı
Şinasi Altıner
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı
Fikri Sağlar
Kültür Bakanı
İrfan Gürpınar
Turizm Bakanı
Hamdi Üçpınarlar
Çevre Bakanı (30 Ekim 1995-7 Şubat 1996)
Hasan Ekinci
Çevre Bakanı (7 Şubat 1996-23 Şubat 1996)
Işılay Saygın
Çevre Bakanı (23 Şubat 1996-6 Mart 1996)
Hasan Ekinci
Orman Bakanı




Hiç yorum yok:

Yorum Gönder