17 Ağustos 2011 Çarşamba

44. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti


44. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti

Türkiye Cumhuriyeti 44. Hükümeti, Bülend Ulusu Hükümeti 
(21 Eylül 1980-13 Aralık 1983).

44. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti, Bülend Ulusu'nun başkanlığında, 21 Eylül 1980 tarihinde kuruldu. 44. Hükümet, 13 Aralık 1983 tarihine kadar hükümet olma görevini yerine getirmiştir.




İsim
Görev
Bülend Ulusu
Başbakan
Zeyyat Baykara
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Turgut Özal
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
(21 Eylül 1980-14 Temmuz 1982)
Sermet Refik Pasin
Devlet Bakanı
(14 Temmuz 1982-13 Aralık 1983)
İlhan Öztrak
Devlet Bakanı
Mehmet Özgüneş
Devlet Bakanı
Nimet Özdaş
Devlet Bakanı
Cevdet Menteş
Adalet Bakanı
(21 Eylül 1980-8 Şubat 1983)
Ali Bozer
Adalet Bakanı (vekaleten)
Rifat Beyazıt
Adalet Bakanı
(8 Şubat 1983-13 Mayıs 1983)
İlhan Öztrak
Adalet Bakanı
(13 Mayıs 1983-21 Mayıs 1983) (vekaleten)
Kazım Akdoğan
Adalet Bakanı
(21 Mayıs 1983-13 Aralık 1983)
Haluk Bayülken
Milli Savunma Bakanı
Selahattin Çetiner
İçişleri Bakanı
İlter Türkmen
Dışişleri Bakanı
Kaya Erdem
Maliye Bakanı
(21 Eylül 1980-14 Temmuz 1982)
Adnan Başer Kafaoğlu
Maliye Bakanı
(14 Temmuz 1982-13 Aralık 1983)
Hasan Sağlam
Milli Eğitim Bakanı
Tahsin Önal
Bayındırlık Bakanı
Hurşit Kemal Cantürk
Ticaret Bakanı
Necmi Ayanoğlu
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı
(21 Eylül 1980-23 Aralık 1981)
Kaya Kılıçturgay
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı
(23 Aralık 1981-13 Aralık 1983)
Recai Baturalp
Gümrük ve Tekel Bakanı
Ali Bozer
Gümrük ve Tekel Bakanı
İlhan Evliyaoğlu
Gümrük ve Tekel Bakanı
Cafer Tayyar Sadıklar
Gümrük ve Tekel Bakanı
Necmi Özgür
Ulaştırma Bakanı
Mustafa Aysan
Ulaştırma Bakanı
Sabahattin Özbek
Tarım ve Orman Bakanı
Turhan Esener
Çalışma Bakanı
Şahap Kocatopçu
Sanayi ve Teknoloji Bakanı
Mehmet Turgut
Sanayi ve Teknoloji Bakanı
Serbülent Bingöl
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı
Fahir İlkel
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı
İlhan Evliyaoğlu
Turizm ve Tanıtma Bakanı
İlhan Evliyaoğlu
Kültür ve Turizm Bakanı
Şerif Tüten
İmar ve İskan Bakanı
(21 Eylül 1980-14 Temmuz 1982)
Ahmet Samsunlu
İmar ve İskan Bakanı
(14 Temmuz 1982-13 Aralık 1983)
Münir Raif Güney
Köyişleri ve Kooperatfiler Bakanı
Vecdi Özgül
Gençlik ve Spor Bakanı
Sadık Şide
Sosyal Güvenlik Bakanı
Cihat Baban
Kültür Bakanı
İlhan Evliyaoğlu
Kültür Bakanı


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder