18 Ağustos 2011 Perşembe

38. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti


38. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti

Türkiye Cumhuriyeti 38. Hükümeti, Sadi Irmak Hükümeti (17 Kasım 1974-31 Mart 1975).

38. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti, Sadi Irmak'ın başkanlığında, 17 Kasım 1974 tarihinde kuruldu. Partilerüstü olarak kurulan 38. Cumhuriyet Hükümeti, 29 Kasım 1974'te TBMM'de yapılan oylamada güvenoyu alamamasına rağmen 31 Mart 1975 tarihine kadar hükümet olma görevini yerine getirmiştir.
İsim
Görev
Sadi Irmak
Başbakan
Zeyyat Baykara
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Mehmet Özgüneş
Devlet Bakanı
Muslih Fer
Devlet Bakanı
Mehmet Salih Yıldız
Devlet Bakanı
Hayri Mumcuoğlu
Adalet Bakanı
İlhami Sancar
Milli Savunma Bakanı
Mukadder Öztekin
İçişleri Bakanı
Melih Esenbel
Dışişleri Bakanı
Bedri Gürsoy
Maliye Bakanı
Safa Reisoğlu
Milli Eğitim Bakanı Bakanı
Vefa Tanır
Bayındırlık Bakanı
Haluk Cillov
Ticaret Bakanı
Kemal Demir
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı
Baran Tuncer
Gümrük ve Tekel Bakanı
Reşat Aktan
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı
Sabahattin Özbek
Ulaştırma Bakanı
Turhan Esener
Çalışma Bakanı
Mehmet Gölhan
Sanayi ve Teknoloji Bakanı
Erhan Işıl
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı
İlhan Evliyaoğlu
Turizm ve Tanıtma Bakanı
Selahattin Babüroğlu
İmar ve İskan Bakanı
İsmail Hakkı Aydınoğlu
Köyişleri ve Kooperatifler Bakanı
Fikret Saatçioğlu
Orman Bakanı
Zekai Baloğlu
Gençlik ve Spor Bakanı
Nermin Neftçi
Kültür Bakanı
Sadık Şide
Sosyal Güvenlik Bakanı



Hiç yorum yok:

Yorum Gönder