18 Temmuz 2011 Pazartesi

Kritik toplantı başladı, İsviçre'nin Nyon kentinde UEFA Merkezinde başladı

TFF Başkanvekili Lütfi Arıboğan ve hukukçulardan oluşan heyet, Futbolda şike iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında görüşmelerde bulunmak üzere İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezine gitti.


TFF Başkanvekili Arıboğan, UEFA merkezinde şike soruşturmasına ilişkin bazı bilgileri UEFA yetkilileriyle paylaşmak ve görüş alışverişinde bulunmak üzere Nyon'a geldiklerini belirterek, yarın İstanbul'da federasyon yönetiminin konuyla ilgili olarak biraraya geleceğini ifade etti.


TFF heyetinin UEFA merkezinde uluslararası organizasyonlardan ve ulusal federasyonlardan sorumlu yetkililerin yanı sıra hukukçularla görüşmelerde bulunacağı bildirildi.


Arıboğan başkanlığındaki TFF heyetinin UEFA'daki görüşmelerinin ardından, yarın İstanbul'da yapılacak yönetim kurulu toplantısında, liglerin daha önceden belirlenen tarihte başlaması ya da ertelenmesi, Avrupa kupalarında mücadele etmeye hak kazanan takımların durumu ve özellikle şike iddialarına adı karışan kulüplere uygulanacak olası cezalar konularının masaya yatırılacağı öğrenildi.


Hürriyet

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder