20 Haziran 2011 Pazartesi

2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı Sağlık, Temizlik ve Yeşilay Kulübü Yıl Sonu Raporu.

2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı Sağlık, Temizlik ve Yeşilay Kulübü Yıl Sonu Raporu.…………………………………………. OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE


KONU: 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı Sağlık, Temizlik ve Yeşilay Kulübü Yıl Sonu  Raporu.

            2010-2011 Eğitim öğretim yılında Sağlık, Temizlik ve Yeşilay Kulübü olarak, Yıllık Çalışma Programına uygun çalışmalar yapılmıştır. Yapılan çalışmalar aşağıda listelenmiştir.Bilgilerinize arz ederim.
EYLÜL: Kulüp Genel Kurulu toplandı. Kulübün amaçları ve çalışma şekli tanıtıldı.

EKİM: Kulübün yönetim ve denetim kurulları oluşturuldu. Eğitici Kulüp iç yönetmelik taslağı ve yıllık çalışma taslağı Genel Kurula sunulup incelendi. Yapılacak Toplum hizmeti çalışmaları belirlendi

 KASIM: Lösemili çocuklar haftası ile ilgili resimlerin panoda  gösterildi. Ağız ve diş sağlığı konulu resim çalışmalarını panoya asıldı. 

ARALIK: Öğrencilere AMATEM’i tanıtıcı bilgiler verildi. Çevre güzelleştirme ve sınıf temizliği ile ilgili “En Temiz Sınıf”  kampanyası çalışmaları yapıldı.Seçilen sınıflar ödüllendirildi. 

OCAK: Temizlik şekilleri ( Tırnak, ayak, diş, elbise temizliği) hakkında bilgilendirici ve eğitici yazı ve resimlerin kulüp köşesinde sergilendi. Geri dönüşüm kutularının okula kazandırılması yönünde Belediye ile işbirliğine gidilerek okulumuza geri dönüşüm kutuları kazandırıldı.1. Dönem faaliyetleri değerlendirildi. 

ŞUBAT:. “Çocuk ve Beslenme” nin önemini belirten yazıların kulüp panosunda sergilendi. Çocuk beslenmesinde sabah kahvaltısının önemini açıklayıcı yazı ve resimlerin kulüp köşesinde sergilendi. 

MART: Zararlı maddelerle ilgili panoya resimler asıldı. Köy halkına sigaranın zararlarının anlatılması konulu toplum hizmeti çalışmaları yapıldı.Açıkta satılan yiyeceklerin zararlarını kavratmak konulu resim ve afiş çalışmasının panoda sergilendi.  

NİSAN: Kanser ve aşı konusunda bilgilendirme çalışmaları yapıldı. Okulumuz  öğrencilerine doğru ve yanlış  bir ilkyardım uygulamasının yapılması konulu toplum hizmeti çalışmaları yapıldı. 

MAYIS: Kulüp panosuna sütün faydaları ile ilgili resimlerin asıldı. 

HAZİRAN: Atık kağıt toplama kampanyası düzenlendi. 

Tüm yılın değerlendirmesi yapılarak Sağlık, Temizlik ve Yeşilay Kulübü Yıl Sonu Faaliyet Raporu hazırlandı.                                                                                                                                                     Uygundur

                                                                                                                                     17/06/2011     ………………………………           ………………………………                          ………………………………

           Kulüp Danışman Öğrt               Kulüp Danışman Öğrt                                  Okul Müdürü


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder