23 Haziran 2011 Perşembe

2010-2011 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4. SINIFLAR YIL SONU ŞUBE ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

…………..  İ.Ö.O  4/A SINIFI 2010-2011 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI
YIL SONU ŞUBE ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

Toplantı Yeri   :    Öğretmenler Odası
Toplantı Tarihi:    17.06.2011
Toplantı saati   :    15.00

GÜNDEM
1-Açılış, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı
2-Eğitim- Öğretim yılında öğrenci başarısının değerlendirilmesi.
3-Öğrenci kişilik özelliklerinin değerlendirilmesi.
4-Öğrencilerin sosyal  ve aile yaşantılarının değerlendirilmesi.
5-Başarıyı artırma için alınabilecek önlemler.
6-Dilek ve temenniler.


 Gündem Maddelerinin Görüşülmesi

1-      Açılış yapıldı toplantıya okul müdürü yönetiminde 4/A sınıf öğretmeni, İngilizce öğretmeni ve Din Kült.Ah. Bil. Öğretmenleri katıldı . Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu.

2-      Öğrencilerden Ramazan Turan, Alperen Kaya,Mert Can Burhan, Sümeyra Çelik, Rukiye Güçlü , Mahir Sağ ve Nevzat Çetin ve Sedef Yılmaz’ın genel olarak bütün derslerde istekli ve gayretli oldukları görüldü .2. dönemde ise  Serpil Alıcı ,Mehmet Alıcı  ve Derya Karaarslan, Şükrü Tarhan’ın birinci döneme oranla daha başarılı oldukları görüldü.İmdat Oğuz,  Huriye Gürel , Satılmış Gökmen’in başarılarında ise fazla bir değişiklik olmadığı görüldü.Ayrıca Kevser Fidan isimli öğrencinin sadece okula karşı ilgisi arttı fakat zihinsel durumu nedeniyle fazla bir başarı gösteremediği tüm öğretmenlerimizce kabul edildi. Derya Karaarslan ve Huriye Gürel ile Özgür Fırtına’nın ingilizce derslerinde sorunlu oldukları ödevlerini yapmadıkları ders kitabı ve çalışma kitaplarını sürekli unuttukları velilerle görüşmek istediğimizde ise sadece Satılmış Gökmen’in velisi sık sık görüşmeye geldiği bu sayede ders araç gereçlerinin kullanılmasında daha dikkatli  davrandığı görüldü.


3-      Satılmış Gökmen isimli öğrencinin  derslerde sıkıntıdan dolayı kaşlarını yolduğu fark edildi.Bu durumun İngilizce öğretmeni tarafından fark edilmesinden sonra çocukla sınıf öğretmeni olarak ayrıca görüştüm. Çocuğa kaşlarımızın sağlık yönünden ve fiziksel görüntü olarak önemini anlattım öğrenci konuşmalarımızı tasdik etti ve sonrasında  artık kaşlarını yolmama yoluna gitti. Öğrenciler  yemek konusunda  sorun yaşamadığı çünkü taşıma sayesinde yemeklerini zamanında yeme alışkanlığı kazandıkları görüldü.temizlik konusunda bütün öğrencilerin gerekli özeni gösterdiği ve kılık kıyafet ve vücut temizliği olarak  temiz şekilde okula geldikleri görüldü.Sadece Kevser Fidan banyo yapma konusunda ailesinin dikkat etmediği  ve sınıfta arkadaşlarına koku olarak rahatsızlık verildiği görüldü.Bunu da önlemek için yine veli ile görüşme isteklerimizin olumsuz olduğu belirtildi.

4-      Öğrencilerin taşıma yoluyla farklı köylerden gelmesine rağmen sosyal yönden geliştikleri, arkadaşlık ve dostluklarını pekiştirdikleri belirtildi.Ailelerin genellikle köyde yaşama sebebiyle öğrencilerle genellikle annelerinin ilgilendiği belirtildi.
5-      Başarıyı artırmak için çeşitli oyun materyalleri görsel ve işitsel materyallerle desteklenerek daha da artacağı , 2007-2008 eğitim yılında okulumuzda bilişim teknoloji sınıfı açılacağından dolayı buda başarıyı olumlu olarak artıracağı Din Kültürü ve Ahlak Bil. Öğretmenimiz tarafından belirtildi.

6-       Okul Müdürümüz ...................... 2006-2007 yılında öğretmen ve öğrencilerimizin gösterdiği başarıdan dolayı teşekkür ederek  2007- 2008 eğitim öğretim yılınında başarılı geçmesi dilek ve temennilerinde bulundu.Din Kültürü Öğretmeni ...................... ve İngilizce öğretmeni A. Burcu İmeci  2007-2008 eğitim –Öğretim yılının imkanlar açısından daha da başarılı geçeceğini umut ettiklerini bildirerek toplantıya son verildi.......................                               ......................                             ......................                                
4/A Sınıf Öğrt.                 Din Kül. ve Ahl. Bil.Öğrt.                       İngilizce Öğrt.

......................
Okul Müdürü

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder