26 Mayıs 2011 Perşembe

İstanbul Etiler'de Patlama......Video Etiler'de patlama

İstanbul Etiler'de Patlama......Video Etiler'de patlama
Etiler'de Koç Köprüsü altında İETT durağında bomba patladı. Patlamada ilk belirlemelere göre 1'i polis 7 kişi yaralandı. Polis ikinci bir bombanın patlaması ihtimaline karşı bölgeyi boşalttı, olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Etiler her iki yönde de trafiğe kapatıldı.


Etiler’de saat 09.00 sıralarında Koç Köprüsü altında, ilk belirlemelere göre parça tesirli ve zaman ayarlı bomba patladı. Patlama nedeniyle biri polis 7 kişi yaralandı. Patlama yerinin hemen yakınında İETT otobüs durağı bulunuyor. Patlamanın etkisiyle Koç Köprüsü’nden beton parçaları koptu. Olay yerine çok sayıda polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.
Görgü Tanıklarının Söyledikleri;
Bir görgü tanığı tek bir patlamanın meydana geldiğini söyledi. Polis olay yerini boşaltarak güvenlik önlemi aldı.
Olay yeri, Polis Meslek Yüksek Okulu’nun bir sokak önünde, alışveriş merkezi Akmerkezi’nin bir kaç metre yakınında. Olay yeri inceleme ekipleri ile bomba uzmanı polisler, patlama bölgesinde araştırma yaptı. Patlamada iki İETT otobüsü ile bir taksi ve sivil plakalı bir otomobilde hasar meydana geldi. Olay yerinde ambulanslar ile itfaiye araçları bekletiliyor.


İKİNCİ PATLAMA İHTİMALİNE KARŞI BÖLGE BOŞALTILDI   
İkinci bir patlama ihtimaline karşı bölgede cep telefonu sinyalleri kesildi. Motosikletli bir kişinin durağa paketi bıraktığı iddia ediliyor.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fikret Seçen de olay yerinde polisten bilgi alıyor.
Patlama yerinin hemen yakınında Polis Meslek Yüksek Okulu olduğu için bu olayın polise yönelik olma ihtimali üzerinde de duruluyor.


YARALILARIN İSİMLERİ

Patlamada yaralananlar arasında polis ve İETT şoförü de var. İşte ismi belirlenen yaralılar:
Seyfi Erdem, Yazgül Şubatlı, Huzeyfe Erdem, Sami Işık


GÖRGÜ TANIĞI: BURADA SANKİ YERİNDEN OYNADI


Olay meydana geldiği sırada Akmerkez'in önünden geçen bir otobüsün içinde bulunan görgü tanığı, "Biz otobüsün içindeydik. Buradan geçerken patlama meydana geldi. Patlama olduğu sırada şoför geri gitti. Biz indik, vergi dairesine gittik, oradan koşa koşa geri döndük. 10 tane en az yaralı var diyorlar, ben görmedim. Çok güçlüydü ses. Burası sanki yerinden oynadı. Kulaklarımızın zarı patladı" dedi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder